O nas

Skąd myśl o Żłobku Montessori?

Otworzenie Żłobka Montessori jest urzeczywistnieniem moich marzeń, aby stworzyć dla dzieci miejsce, w którym nie tylko będą otoczone miłością, ale także będą miały szanse na indywidualny rozwój- każdy we własnym tempie przy odpowiednio zorganizowanym otoczeniu.

Najmłodsze dzieci są dla mnie niezwykle ważne. Kocham patrzeć jak stawiają pierwsze kroki, budują relacje, stają się samodzielne i się rozwijają. Ich rozwój od samego początku jest fascynujący i ogromnie ważny dla każdego rodzica ale i społeczeństwa. Wspomagając i rozwijając ich myślenie, poczucie wartości i wyobraźnię tworzymy świat pełen miłości, ale także przyszłości. To jaka ona zaś będzie, zależy od wychowania które otrzymają nasze dzieci od najmłodszych lat. Jeśli wychowamy je na ludzi otwartych, ciekawych świata oraz odpowiedzialnych za siebie i otoczenie w jakim funkcjonują, będziemy budować coraz lepszy świat – gdyż to nasze maleństwa w przyszłości będą za niego odpowiedzialne.
Ponadto poznając bliżej stworzoną przez Marię Montessori metodę, uważam iż jest wzorową, dlatego pragnę na jej fundamentach budować małe indywidualne osobowości. Pragnę pozwalać rozwijać się maluchom zgodnie z ich własnym tempem rozwojowym, wspierając ich w codziennościach z jakimi będą musieli się zmierzyć oraz codziennie patrzeć jak eksplorują, eksperymentują i coraz to szukają nowych rozwiązań.

Pytania i odpowiedzi

Czy dzieci będą spacerowały ?

Tak. W miarę możliwości (zróżnicowanie wiekowe) dzieci będą spędzać czas równiez na spacerach. Nasza lokalizacja w malowniczej okolicy zbiornika Świętokrzyska I, aż prowokuje do czętych wyjść, niezaleznie od pory roku.

Dla młodszych, będziemy dysponować placem zabaw przy placówce.

Co jeśli moje dziecko ma indywidualna dietę zalecana przez lekarza?
Czy oferujemy opiekę godzinową?
Jak wygląda odbieranie dzieci po 16:00 ?
Czy w czasie nieobecności dziecka muszę płacić za wyżywienie?

Kim jesteśmy?

Jesteśmy rodzicami, którzy chcą stworzyć miejsca, w którym dzieci będą się czuły szczęśliwe i bezpieczne.

Jesteśmy osobami pełnymi zapału i miłości do dzieci, z kierunkowym wykształceniem pedagogicznym.

Nasz cel to nie tylko zapewnienie opieki, ale również dobrego rozwoju dziecka poprzez kształcące doświadczenia i zabawy.

Jak działamy?

Oprócz troskliwej opieki i pielęgnacji naszych „Maluszków” zapewniamy szereg zajęć dydaktyczno-wychowawczych, mających na celu prawidłowy i harmonijny rozwój każdego dziecka.

Naszym atutem jest działanie w oparci o innowacyjne metody wychowawcze i wykształcona w tym kierunku kadra.

Grupy:

Dzieci podzielone będą na kilka grup, w tym także grup tradycyjnych oraz grup z założenia Montessoriańskich, grupy będą małe ilościowo, kameralne, liczące po 5-8 dzieci (w zależności od zapotrzebowania).
Grupa Nido (z wł. Gniazdo) – od 6 miesiąca do ok. 1,5 roku (max. 5 dzieci)
Grupy Tradycyjne – od 1,5 roku do 3 lat
Grupy Montessori – do 2 lat (max. 10 dzieci) oraz od 2 do 3 lat (max. 15 dzieci)

Dzięki temu iż grupy nie są liczne, opiekunki mają możliwość dużo większej koncentracji na potrzebach maluszków niż w grupach liczniejszych.

Dzieci najmłodsze do ok.16 miesiąca życia – plan dnia dostosowany do ich rytmu, potrzeb, wymagań.
Obejmuje:
– posiłki (wg. ustaleń)
– spanie
– zabawy ruchowe
– elementy bajkoterapii, muzykoterapii i inne
– częsty pobyt na świeżym powietrzu

Metoda Gordona
opis
Czytaj więcej

Metoda NVC
opis
Czytaj więcej

Chusto noszenie
opis
Czytaj więcej

Metoda BLW
opis
Czytaj więcej