Główna

Dlaczego wybrać Złobek Montessori?

Jeśli pragniesz, by Twoje Dziecko:

• rozwijało swoje indywidualne zdolności i kreatywność we własnym tempie,
• przebywało w przyjaznej, serdecznej i twórczej atmosferze, pełnej akceptacji i szacunku dla jego indywidualności,
• w nauczycielu miało pomocnika i towarzysza na drodze rozwoju,
• budowało poczucie własnej wartości,
• rozwijało samodzielność myślenia i działania,
• kształtowało w sobie umiejętności społeczne,
• miało swobodę dokonywania niezależnych wyborów,
• poznawało wartości uniwersalne takie jak: dobro, piękno, prawda, miłość, tolerancja.

Zapraszamy do żłobka Tęcza Montessori !

Więcej o nas

kid_playing


Wartości w naszej pracy

Fazy wrażliwe

To takie momenty w życiu dziecka, kiedy w bardzo szybki sposób uczy się jakiejś umiejętności z łatwością i radością, np. wielokrotnie układa te same puzzle- i robi to aż do momentu opanowania satysfakcjonującego dla niego poziomu.

Klucze do świata

Pomysłowe, oryginalne i kształcące pomoce rozwojowe znajdujące się w otoczeniu dziecka. Cechuje je prostota, estetyka i przemyślana konstrukcja. Każda zbudowana jest wg. zasady stopniowania trudności i zawiera możliwość samodzielnej kontroli dokonywanej przez dziecko.

Rozwój samodzielności i wiary we własne siły

Wszystko, co dziecko wykona własnymi rękami, do czego dojdzie własną myślą i co przeżyje- buduje jego umiejętności, wiedzę o sobie i świecie. Dzięki temu uczy się, w których sytuacjach poradzi sobie samodzielnie, a w których musi zwrócić się o pomoc. Czerpie przy tym satysfakcję z działania i buduje poczucie sprawczości.

Indywidualny tok rozwoju dziecka

Każde dziecko pracuje w swoim indywidualnym rytmie, według własnego tempa i możliwości, podejmując zadania do których jest gotowe. Zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności poprzez własną aktywność i przy współpracy z opiekunem.

Polaryzacja uwagi

Jest głęboką koncentracją i długotrwałym zainteresowaniem jednym przedmiotem lub czynnością (przelewanie, wycinanie). Dziecko zatapia się bez pamięci wykonywanemu zajęciu, poświęcając mu całą swoją uwagę, przeżywając jednocześnie radość i satysfakcję z efektów własnych działań.

Nauczanie polisensoryczne

Dzieci pracuja i uczą się przede wszystkim na konkretach polisensorycznie, manipulując przedmiotami. Aktywne współdziałanie wszystkich zmysłów pozwala na pełny i głęboki wzrost jednostki.


Jesteśmy żłobkiem
z doświadczeniem

Nasza placówka ma możliwośc sprawować opiekę nad Państwa pociechami od 2011 roku. Sukces ten zawdzięczamy przede wszytskim temu iż Państwa dzieci traktujemy jak własne, dążąc do tego aby w żłobku czy przedszkolu czuły sie jak w domu lub tez jak czesto sie to zdaża jak „u cioci”.

Pełną satysfakcję z naszej pracy czerpiewy z chwil gdy maluszki widząc po całym dniu rodzica, proszą jeszcze o czas na zabawe lub prace u nas. Wiemy wtedy że to co robimy, robimy dobrze!

To jest to czego szukasz ?

Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu indywidualnego. Może wizyta w naszej placówce pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję.
Zapraszamy!